Santiment Bitcoin, Ethereum ve Cardano’da “Tarihi” Sinyallere İşaret Etti!

2 weeks ago 20

Kripto para analitik firması Santiment, Bitcoin ve altcoinlerin yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) için on-chain verileri işaret etti.

Santiment: Madenciler Bir Süredir Ethereum İstifliyor

Santiment, analizine Ethereum ile başlayarak, Ethereum madencilerinin, varlığın son üç ayın en düşük seviyesi olan 1.707 dolardan toparla süreci boyunca agresif bir şekilde ETH’yi istiflediğini vurguluyor.

“Ethereum madenci bakiyeleri Ağustos ayında inanılmaz fırladı ve bugün itibarıyla 81.512 ETH’den 243.000 ETH’ye yaklaşık %198 artışla üçe katlandı. Madenci kripto paralarındaki tarihi geri dönüş, Temmuz ayı sonlarında tüm zamanların en düşük seviyesinden bugüne neredeyse üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı.”

CoinMarketCap verilerine göre, piyasa değerine bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla %5.67 artışla 3.750 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Solana (SOL) Trader’ların İlgisini Çekmeye Devam Ediyor

Solana’ya gelince, Santiment’in ağırlıklı duyarlılık izleyicisi, Solana’yı çevreleyen olumlu ve olumsuz yorumları analiz ediyor. Analitik firması, Solana yatırımcılarındaki pozitifliğin tarihsel olarak yüksek seviyelere ulaştığını belirtiyor.

“Solana’nın yükselişi devam ediyor. Ağırlıklı duyarlılık, ortalamanın üzerinde dört sapmayı aştı ve kalabalığın pozitifliğini ve hacmini tarihi seviyelere gönderdi. “

Santiment, SOL’un tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması ile birlikte tüm dikkatleri üzerine topladığını da ekliyor.

“Solana, 127 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ile birlikte tüm dikkatleri üzerine topladı. Dolayısıyla SOL gibi değişken ve pompalanan kripto para birimleri, her zaman işlem arayan trader’ların ilgisini çekmeye devam edecek.”

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla, Solana son 24 saatte %1.10’luk bir düşüşle 115 dolardan işlem görüyor.

Cardano Yeni Bir Fiyat Rallisi Başlatabilir

Analizlerinde Cardano‘yu da ele alan Santiment, sosyal egemenliğin ADA’nın fiyat hareketi için güvenilir bir gösterge olma eğiliminde olduğunu vurguluyor. Santiment’e göre, Cardano’nun azalan sosyal hakimiyeti, ADA fiyatını başka bir fiyat rallisinin eşiğine getiriyor.

“Cardano, geçtiğimiz Cuma günü yeni bir pump dalgası başlattı. Sosyal baskınlık, ADA fiyatı için büyük bir öncü göstergedir. Kalabalığın coşkusu geri gelene kadar ADA daha yükseğe koşabilir.”

Read Entire Article